FIBRA - REWOLUCYJNA TECHNOLOGIA PRZEWODOWA

10 czerwca 2024, Nowości

Nowość w ofercie Janex B2B GO! – linia produktów Fibra marki Ajax, która stanowi przełom w technologii zabezpieczeń przewodowych. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom inżynierów Ajax, Fibra łączy niezawodność tradycyjnych połączeń przewodowych z elastycznością i funkcjonalnością systemów bezprzewodowych.

Technologia Fibra to prawdziwa rewolucja na rynku zabezpieczeń. Dzięki zastosowaniu zwykłego czterożyłowego kabla, system oferuje łączność do 2000 metrów oraz kompatybilność z różnorodnymi urządzeniami. Nawet w przypadku awarii zasilania, system może działać do 60 godzin na zapasowej baterii, obsługując jednocześnie do 30 urządzeń.

Fibra zapewnia zaawansowane zabezpieczenia antysabotażowe, natychmiastowe powiadomienia oraz weryfikację fotograficzną alarmów. Co więcej, instalacja i konfiguracja systemu są niezwykle proste dzięki aplikacji mobilnej Ajax, która umożliwia zdalne zarządzanie i monitorowanie.

FIBRA - REWOLUCYJNA TECHNOLOGIA PRZEWODOWA

Unikalne połączenie przewodowe i bezprzewodowe

Fibra wykorzystuje połączenia magistralowe, gdzie czujki są podłączone do panelu sterowania za pomocą czterożyłowego kabla. Jednak prawdziwa innowacja kryje się w oprogramowaniu – protokół komunikacyjny Fibra, oparty na technologii Jeweller, pozwala na minimalne zużycie energii i dwukierunkową transmisję danych.

System Fibra pozwala na podłączenie zarówno pojedynczych czujników, jak i kilkudziesięciu urządzeń w jednej linii, w tym przewodowych czujek ruchu z weryfikacją fotograficzną. W aplikacjach Ajax, urządzenia są organizowane według pomieszczeń i grup, co zapewnia elastyczność w zarządzaniu systemem niezależnie od fizycznego połączenia z Hubem.

Protokół komunikacyjny FIBRA

Wydajność energetyczna i niezawodność

Czujki Fibra zużywają mniej niż 0,4 W, co jest dziesięciokrotnie mniejszym wynikiem niż średnia branżowa. Dzięki temu, możliwe jest podłączenie większej liczby urządzeń za pomocą jednej linii oraz wydłużenie przewodowych połączeń.

Komunikacja w systemie Fibra oparta jest na zasadzie TDMA, gdzie każde urządzenie ma określony czas na wymianę danych z Hubem. Pozostały czas moduły komunikacyjne są nieaktywne, co zmniejsza zużycie energii i unika zakłóceń. System może działać stabilnie nawet przy jednoczesnym wyzwoleniu alarmów przez wiele urządzeń.

Topologia pierścienia Fibra

Nowe funkcje w aplikacjach PRO

Fibra w pełni integruje się z aplikacjami Ajax, oferując powiadomienia zawierające szczegółowe informacje o zdarzeniach, weryfikację fotograficzną alarmów oraz funkcję skanowania linii, która automatycznie wyszukuje i dodaje urządzenia do systemu. Dodatkowo, wbudowany test obciążeniowy pozwala upewnić się, że system ma wystarczającą moc w każdym scenariuszu.

Aplikacja PRO Desktop oferuje automatyczną synchronizację systemu z serwerem w chmurze, co eliminuje potrzebę ręcznego kopiowania ustawień przez inżyniera stacji monitorowania, zwiększając tym samym efektywność i minimalizując ryzyko błędów.

Aplikacje AJAX PRO do zdalnego sterowania systemem

Linia produktów Fibra marki Ajax, dostępna w ofercie Janex B2B GO!, to nowy standard w branży zabezpieczeń przewodowych. Łączy w sobie niezawodność i wydajność tradycyjnych systemów z elastycznością i funkcjonalnością rozwiązań bezprzewodowych. Dzięki zaawansowanemu oprogramowaniu i innowacyjnym rozwiązaniom sprzętowym, Fibra zapewnia użytkownikom najwyższy poziom bezpieczeństwa i komfortu zarządzania systemem ochrony.


Zapraszamy do zapoznania się z nową linią produktów Fibra na naszej platformie i odkrycia korzyści płynących z najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych oferowanych przez Ajax.

do góry